Król – Fizjoterapia

Sprawdź opinie o mnie na znany lekarz.

Bóle kolan i odcinka szyjnego to mój konik. Zapraszam na wizytę. Mrg Sebastian Król.

Terapia powięzi to moja specjalność - fizjoterapeuta, mgr Sebastian Król.

mgr Sebastian Król

Adres

ul. Kalwaryjska 34/U4
30-504 Kraków

Cena

140 PLN / 45min

Telefon

+48 509 100 109

Godziny przyjęć

Pon - Pt | 08:00 - 20:00

Najczęstsze dolegliwości, z którymi prację

Najczęstsze dolegliwości:

Świadczę usługi z zakresu:

Czy udało ci się przyzwyczaić do bólu? Czas to zmienić.

Choć moją specjalnością jest terapia odcinka szyjnego i kolan oraz techniki trzewne, zawsze pracuję całościowo, gdyż ilość zależności i połączeń w naszym ciele jest nieskończona. Zapraszam nawet jeżeli Twoja dolegliwość nie znajduje się na liście powyżej.

6 kroków, w których pozbędziesz się swoich dolegliwości

NA CZYM POLEGA I JAK PRZEBIEGA PROCES TERAPII?
1
Wywiad

Bardzo istotna część procesu. Zapoznaje się z  historią pacjenta, dokumentacją medyczną,
oraz wykonuję testy i oceniam stan tkanek. Na tej podstawie wyciągam wnioski dotyczące
przebiegu terapii, rokowań i doboru technik.

2
Przebieg terapii

Będzie on w dużej mierze podyktowany indywidualną reakcją organizmu na zastosowane techniki. Istotny będzie stan Twoich zasobów regeneracyjnych i Twoje zaangażowanie w proces leczenia.

3
Efekty na dłużej

Aby efekty nie były krótkotrwałe, staram się wychwycić te nawyki Twojej codzienności, które mogą mieć tu znaczenie. 

4
Zaangażowanie pacjenta

Poza modyfikacją nawyków, zostaniesz wyposażony w zestaw dopasowanych indywidualnie
technik autoterapii – taki „przybornik profilaktyczny”. Te proste zalecenia, gdy stosowane
systematycznie, również zapobiegną powrotom dolegliwości.

5
Leczenie to proces

Jeżeli borykasz się z jakimś problemem miesiącami albo latami, proces powrotu do zdrowia może wymagać czasu.
Pomocne będą cierpliwość i wiara w zdolności Twojego organizmu do przywrócenia zdrowia,
oczywiście przy udziale fizjoterapeuty.

6
Jesteś w dobrych rękach
Zrobię co w mojej mocy, aby twój cel został osiągnięty. Będzie to możliwe dzięki mojej wiedzy, którą cały czas poszerzam biorąc udział w szkoleniach i wieloletniemu doświadczeniu. Zapraszam do gabinetu.

Szkolenia dla firm

– Przeciętnie pracownik biurowy spędza przed komputerem blisko 2 tysiące godzin rocznie – mój cel: zminimalizować negatywne skutki tego przesiedzianego czasu.

– Wdrożenie zalecanych działań nie tylko ograniczy nieobecności  w pracy z powodu bólu kręgosłupa i zmęczenie pracowników, ale także poprawi samopoczucie i wpłynie na wzrost ich kreatywności i produktywności.

– Ergonomia pracy biurowej to moja pasja, co zaowocowało stworzeniem autorskiego programu szkoleniowego „Office Survival™”. Wyróżnia go przedstawienie zasad „nowej ergonomii” oraz zmiana przekonań dotyczących dbania o zdrowie nie tylko w biurze 

– W 2021 roku wydałem w tej tematyce książkę „Siedzenie albo zdrowie. Porady z gabinetu fizjoterapeuty – [link do www.siedzeniealbozdorwie] , w której temat ten jest zgłębiony i może być miłym dopełnieniem szkolenia i prezentem dla pracowników (w preferencyjnej cenie).

– Udzielam też swoich porad jako ekspert w dziedzinie ergonomii w popularnych mediach i publikacjach (m.in. Pytanie na śniadanie, Polskie Radio, Hellozdrowie.pl) [link do media o książce na siedzenie albo zdrowie)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque suscipit, arcu vitae scelerisque consequat, elit lectus varius orci, sit amet fermentum mauris elit eu dui. Maecenas eleifend mi eget tellus efficitur, in pellentesque odio cursus. Integer sodales ut dolor sed hendrerit. Nullam et tellus elementum, ultrices metus quis, condimentum sapien

Imię i naziwsko

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque suscipit, arcu vitae scelerisque consequat, elit lectus varius orci, sit amet fermentum mauris elit eu dui. Maecenas eleifend mi eget tellus efficitur, in pellentesque odio cursus. Integer sodales ut dolor sed hendrerit. Nullam et tellus elementum, ultrices metus quis, condimentum sapien

Imię i naziwsko

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque suscipit, arcu vitae scelerisque consequat, elit lectus varius orci, sit amet fermentum mauris elit eu dui. Maecenas eleifend mi eget tellus efficitur, in pellentesque odio cursus. Integer sodales ut dolor sed hendrerit. Nullam et tellus elementum, ultrices metus quis, condimentum sapien

Imię i naziwsko
Kontakt w sprawie szkoleń: kontakt@siedzeniealbozdrowie.pl

Moja książka

Siedzenia albo zdrowie

Skąd te dolegliwości – dlaczego boli i co zrobić żeby przestało? Siedzenia albo zdrowie. Porady z gabinetu fizjoterapeuty to poradnik, który jest jak wizyta w gabinecie fizjoterapeuty, która jest jak obowiązkowy przegląd. Musisz go odbyć.

To książka, w której napisanie i wydanie włożyłem ogrom pracy, po to aby była dopracowana w każdym szczególe. Jest napisana przystępnym językiem, pełna praktycznych porad i ciekawostek, które urozmaicają lekturę, nie tylko pomoże przetrwać dzień przed monitorem, ale też pozwoli zmienić nastawienie i przekonania dotyczące bólu, stresu, poprawnej postawy i aktywności fizycznej. To „szwedzki stół”, z którego weźmiesz dokładnie to, co w danym momencie będzie ci potrzebne. Częstuj się.

O mnie

mgr Sebastian Król

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem studiów dziennych Akademii Wychowania Fizycznego, z kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie. Aktualnie w trakcie podyplomowych studiów w Akademii Osteopatii.  Jestem również terapeutą manualnym (www.ctmrakowski.pl). Cały czas poszerzam wiedzę i umiejętności uczestnicząc w fachowych kursach i szkoleniach oraz tłumacząc je. Moją pracę cechuje całościowe spojrzenie na pacjenta, a za cel stawiam sobie trwałe zwalczanie przyczyn dolegliwości w łańcuchu ich specyficznych powiązań. Prywatnie, uwielbiam tańczyć swing?a, kocham góry, rower i muzykę na żywo.

Co mnie wyróżnia? Poza umiejętnościami bazuję na zaangażowaniu pacjenta, poznaniu przez niego źródła przyczyn dolegliwości oraz jego aktywnej roli w procesie przywracania zdrowia. Mówiąc wprost ? terapia nie dzieje się sama, pacjent musi być jej świadomym uczestnikiem. Gdy uda mu się w codzienne nawyki włączyć zalecenia terapeuty, jest w stanie osiągnąć oczekiwane efekty i cieszyć się nową jakością życia

Moje certyfikaty

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Terapia manualna
 2. Manipulacje powięziowe – (wg metody L. Stecco)
 3. Pinoterapia (wg metody Radosława Składowskiego)
 4. Osteopatyczne spojrzenie na dolegliwości pacjenta (student i tłumacz w szkołach Osteopatii i licznych kursach osteopatycznych)
 5. Manipulacje trzewne (wiscerlane, tłumacz szkoleń dla The Barral Institue)
 6. Igłoterpia – suche igłowanie ( zarówno wg metody Dr. Andrzeja Rakowskiego jak i Akademii Atmis)
 7. „Masaż powięziowy” czy też masaż tkanek głębokich – (wg Art Riggs)
 8. Analiza sylwetki i planowanie terapii w oparciu o metodę łańcuchów mieśniowych (GDS)
 9. Terapia punktów spustowych (praca skupiona na zmianach w tkance mięśniowej)
 10. KinesiotapingAd.2

Czym jest Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation®) ?
Jest to metoda terapii manualnej o bardzo dużej skuteczności w normalizowaniu dolegliwości bólowych (a także innych objawów) narządu ruchu. Twórcą metody jest włoski fizjoterapeuta Luigi Stecco, który w oparciu o anatomię i fizjologię oraz na podstawie tysięcy przeprowadzonych zabiegów, opracował ten innowacyjny system terapeutyczny.

Czym jest powięź?
Układ mięśniowy może prawidłowo funkcjonować jako całość dzięki bardzo ważnej, ale też często pomijanej w procesach badawczych, diagnostycznych i terapeutycznych tkance: powięzi. Jest to struktura elastyczna zbudowana z tkanki łącznej. Powięź powierzchowna znajduje się pod skórą umożliwiając jej przesuwanie, natomiast powięź głęboka otacza wszystkie mięśnie, ścięgna, więzadła, nerwy a także narządy wewnętrzne. Ta niezmiernie istotna struktura otacza te tkanki i łączy je ze sobą niczym wielka sieć, poprzez którą rozchodzą się napięcia w naszym ciele. Pod wpływem urazu lub przeciążenia może dojść do nadmiernych napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowego.  To zaburza równowagę w napięciu taśm względem siebie, co może być źródłem dolegliwości bólowych i zaburzeń posturalnych.

Na czym polega Metoda Manipulacji Powięzi?
Metoda Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation®) uwzględnia całościowe podejście do ciała, traktując poszczególne jego segmenty, jako pojedyncze ogniwa łańcucha tkankowego, którego ciągłość zapewnia powięź.
Terapeuta na podstawie zebranego wywiadu, testów ruchomości oraz sprawdzając manualnie napięcie tkanek wybiera punkty, które następnie poddaje głębokiemu masażowi.


Ad.3
Manipulacje wisceralne (trzewne) są zabiegami manualnymi mające na celu likwidacje dysfunkcji w obrębie organów wewnętrznych. Techniki te można podzielić na bezpośrednie polegające na mobilizacji danego narządu wewnętrznego poprzez określone manewry ręczne oraz techniki pośrednie polegające na delikatnym ułożeniu ręki w celu wyczucie wszelkich niewłaściwych napięć i restrykcji dotyczącej spontanicznej ruchomości jaką posiada każdy narząd. Poprzez manipulacje trzewne odzyskujemy prawidłową ruchomość i elastyczność tkanek wokół danego narządu, a tym samym powodujemy lepsze jego ukrwienie i wpływamy na rgulację jego czynności.
Szereg powiązań między organami wewnętrznymi oraz układem mięśniowo-szkieletowym, naczyniowym i nerwowym powoduje, że manipulacje wisceralne zostają włączone w kadr globalnego leczenia osteopatycznego np. w bólach głowy, kręgosłupa, cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty czy dolegliwości kolana, odgrywając często kluczowe znaczenie w leczeniu Pacjenta.

 • Proszę przynieść dokumentację medyczną, zarówno bieżącą jak i poprzednie wyniki badań
 • W celu badania i dokładnej oceny sylwetki przygotować się na ewentualność na rozebrania do bielizny.
 • Zmienne obuwie (nie jest koniecznością, ale dodatkowym komfortem)

Pierwsze 3 wizyty najczęściej raz w tygodniu (w wyjątkowych przypadkach częściej).
Częstotliwość kolejnych ściśle zależy od indywidualnego przebiegu terapii. 

Jest to bardzo indywidualnie uwarunkowane. Za zwyczaj 3 wizyty dają odpowwiedź na pytanie „czy da się coś z tym zrobić?”. 

Dla pełnych efektów terapii wskazane jest praktykowanie „nawyków” zdrowego funkcjonowania, dokładnie objaśnionych przez terapeutę. Dodatkowo pokazywane są proste techniki do stosowania nawet podczas pracy, będące uzupełnieniem i przedłużeniem terapii.

Tak, jak najbardziej tak. Jeśli sytuacja tego wymaga to nawet w pierwszym trymestrze. W czasie trwania ciąży aparat ruch u narażony jest na ponadprzeciętne przeciążenia, dlatego zadbanie o odpowiednią neutralizację tych, jakkolwiek fizjologicznych, przeciążeń, jest kluczowe dla zdrowia i samopoczucia kobiety. Natężenie i rodaj technik dostosowujemy do dolegliwości oraz okresu trwania ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
Terapia manualna jest działem fizjoterapii zajmującym się głównie terapią bólów kręgosłupa oraz stawów kończyn. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów („odblokowanie stawów”), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych. Terapia manualna jest działem fizjoterapii zajmującym się głównie terapią bólów kręgosłupa oraz stawów kończyn. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów („odblokowanie stawów”), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych. Niestety często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada  podstaw  wiedzy medycznej. Tyczy się diagnozowania czynnościowych zaburzeń narządu ruchu za pomocą rąk terapeuty. Narzędzia jakimi dysponuje terapeuta to wysoce wyspecjalizowane techniki prowadzące do procesu zdrowienia czyli odzyskania przez organizm równowagi. Najważniejsze ze stosowanych technik to tzw. mobilizacje czy manipulacje stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych (np. biodro, staw skokowy). Terapia manualna jest stosowana przy wykluczeniu przeciwwskazań i uzupełniania dodatkowymi metodami: m.in. pracą z mięśniami, powięziami i punktami spustowymi.
Informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”), chcieliśmy poinformować Państwa w jakim celu i w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe oraz jak możecie Państwo realizować przysługujące Państwu prawa. 

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane i przetwarzane Państwa dane osobowe, jest firma Sebastian Król ” Król Fizjoterapia”, zarejestrowana w Krakowie przy ulicy Radosnej 9/17, świadczącym usługi na terenie całego kraju (dalej „Gabinet Fizjoterapii”). Możecie Państwo skontaktować się z nami telefonicznie: +48 509-100-109 wysyłając wiadomość tradycyjnie w formie pisemnej na wyżej wskazany adres lub elektronicznie pod adres: krol.fizjoterapia@gmail.com

Gabinet nie powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jednakże przysługuje Ci prawo wniesienia skargi w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel.: (22) 860 70 86. 

Dane personalne otrzymaliśmy od Państwa podczas zakładania Karty Pacjenta.

Przetwarzamy Państwa dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do:
 • umożliwienia świadczenia usług fizjoterapeutycznych,
 • obsługi zgłoszeń, które Państwo do nas kierują (np. Przez wiadomości tekstowe lub email),
 • kontaktowania się z Państwem  (telefonicznie lub e-mail), w celach związanych ze świadczeniem usług,
 • przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Państwa danych dla celów podatkowych i rachunkowych, 
 • w celach związanych z dozwolonymi działaniami marketingowymi, poprzez dostępne kanały komunikacji,
 • organizacją programów lojalnościowych, konkursów oraz akcji promocyjnych, w których możecie Państwo wziąć udział,
 • windykacji należności, prowadzenie postępowań sądowych, arbitrażowych i mediacyjnych,
 • prowadzenia analiz statystycznych,
 • przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych ora zapewnienie rozliczalności (wykazania spełnienia przez nas obowiązków wynikających z przepisów prawa). 


Wymagamy od Państwa podania następujących danych osobowych, w celu możliwości świadczenia przez nas usługi:
 • imię, nazwisko, nr PESEL, datę urodzenia, adres zamieszkania/zameldowania, adres e-mail, nr telefonu, informację na temat obecnego stanu zdrowia (w przypadku osobowy fizycznej) lub dodatkowo 
 • informację o firmie i jej adresie (w przypadku firm) 
 • Nie wyrażenie zgody na podanie w/w danych osobowych, będzie równoznaczne z brakiem wyrażenia zgody na odbycie się wizyty i wykonanie zabiegu fizjoterapeutycznego. 
 • Jeżeli wymagają tego przepisy prawa, możemy prosić Państwa o podanie innych danych niezbędnych np. ze względów rachunkowych lub podatkowych. Poza tymi przypadkami podanie Twoich danych jest dobrowolne. 


Gwarantujemy spełnienia wszystkich Pańśtwa praw, wynikających z ogólnnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, tj.: 
 • Prawo do sprzeciwu – art. 21 RODO  Każda osoba ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec wykorzystania danych osobowych, w tym profilowania (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub w przypadku marketingu bezpośredniego. 
 • Rezygnacja (wypisanie się) z otrzymywania informacji o zmianach i nowościach, będzie oznaczało sprzeciw w stosunku do przetwarzania danych osobowych. Jeżeli wniesienie sprzeciwu będzie odpowiadało prawu, w takim przypadku Gabinet nie będzie przetwarzał już danych osobowych w tym celu. 
 • Prawo dostępu do danych – art. 15 RODO  Każda osoba ma prawo do uzyskania od Gabinetu potwierdzenia, czy przetwarzania jego dane osobowe (uzyskując dostęp do swoich danych osobowych). Żeby przekazać potwierdzenie właściwej osobie i nie naruszyć tym samym praw innych osób, Gabinet Fizjoterapii, może prosić o przekazanie dodatkowych informacji  w celu potwierdzenia tożsamości osoby składającej taki wniosek. 
 • Ponadto, każda osoba może uzyskać kopię danych osobowych jakie są przetwarzane przez gabinet. 
 • Prawo do poprawiania danych osobowych – art. 16 RODO  Każda osoba ma prawo w dowolnym momencie poprawić dane osobowe go dotyczące, jeżeli dane osobowe przetwarzane są nieprawidłowe. Każdy użytkownik ma również prawo do uzupełnienia niekompletnych danych  osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia dotyczących tych danych. 
 • Prawo do bycia zapomnianym – art. 17 RODO  Każda osoba ma prawo do żądania usunięcia części lub całości swoich danych osobowych. Pomimo wykonania prawa do bycia zapomnianym Gabinet może w dalszym ciągu przetwarzać wszystkie lub część danych osobowych z uwagi m. in. na obowiązki prawne ciążące na firmie (np. obiwiązki podatkowe) lub z uwagi na obronę lub dochodzenie ewentualnych roszczeń, bądź z uwagi na prawo korzystania z wloności wypowiedzi i prawo do informacji. 
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania – art. 18 RODO  Każda osoba, ma prawo do ograniczenia przetwarzania dotyczących go danych osobowych. Prawo to oznacza, że dana osoba ma prawo żądać, aby jego dane osobowe nie były przetwarzane do czasu rozpatrzenia żądania. 
 • Prawo do przenoszenia danych – art. 20 RODO 
 • Prawo do cofnięcia zgody w dowolonym momencie. Zgodę możesz cofnąć poprzez wysłanie do nas wiadomości w formie pisemnej na adres firmy lub elektronicznie na adres krol.fizjoterapia@gmail.com 
 • Prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Rozporządzenia. 


Z uwagi na korzystanie z usług i rozwiązań zewnętrznych dostawców i podwykonawców Gabinet “Król Fizjoterapia” może przekazywać dane osobowe innym podmiotom. Dane mogą być przekazywane następującym kategoriom podmiotów: 
 • firmom księgowym, firmom świadczącym usługi informatyczne i wysyłki sms oraz e-mail (np.: znanylekarz.pl i ifirma.pl), 
 • innym firmom, z którymi Gabinet zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, 
 • podmiotom i organom, którym Gabinet jest zobowiązany lub upoważniony udostępnić dane osobowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa polskiego (np. policji, prokuraturze). 


Przechowujemy Państwa dane bezterminowo lub w przypadku dobrowolnego wycofania zgody maskymalnie przez okres wynikający z powszechnie obowiązujących przepisów prawa w celach:
 • dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem usługi, 
 • wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych, 
 • zapobiegania nadużyciom i oszustwom, 
 • statystycznych i archiwizacyjnych. 


W przypadku organizacji programów lojalnościowych konkursów oraz akcji promocyjnych, w których możecie Państwo wziąć udział, będziemy przetwarzać Państwa dane przez czas ich trwania i okres rozliczenia, wręczenie nagrody.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do krajów trzecich. 

Państwa dane osbowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (jednocześnie nie podlegają pofilowaniu) i nie będzie to wywoływać wobec Państwa żadnych skutków prawnych lub w pdobny sposób istotnie wpływać na Państwa sytuację. 

Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. 

Kontakt

NAPISZ DO MNIE LUB ZADZWOŃ
Król Fizjoterapia

Ul. Kalwaryjska 34/U4 30-504 Kraków
(W pobliżu przystanek: Smolki oraz Korona)

Tel.: +48 509 100 109

Godziny przyjęć: Pn. - Pt., 8:00 - 20:00
(Ustalenie terminu po uprzedniej rejestracji telefonicznej)